(Ön)gól mámor

2010.06.04. 16:50 ala vela

Kezdjük a bombahírrel! Japán az utolsó felkészülési mérkőzésén tulajdonképpen tett róla, hogy Elefántcsontpart jóval kisebb esélyekkel induljon neki a VB-nek! Hogy hogyan? Hát úgy, hogy sikerült rávenniük Didier-t egy kartörésre. A meccs hőse, ismét, a brazil-japán MARCUS TULIO TANAKA!

it's over

A meccs maga sok izgalmat nem tartogatott, ahogy az várható volt a csontik nyomás alá helyezték a szamurájokat. Gólig a 13. percig kellett várni TANAKA ÚJABB ÖNGÓLT VÉTETT! (0-1) Két meccs, három gól, abból kettő a saját kapuba; impozáns! De a szárnyalásnak még nem volt vége, a 15. percben gyönyörűen szállt a braziljapán védő a kapitányba, Drogba remegett a fájdalomtól, voltak akik azt hitték, hogy leszakadt a keze. Diagnózis: törött kar.

remeg, mint a kocsonya, bai-bai didier

Utána mezőnyjáték, fújoló és dühös elefántok jellemezték a mérkőzést, Japánnak két nagyobbacska helyzetre futotta csak, ebből az egyik egy Nakamura szabad volt, de a mezőnyjáték biztató volt, az ilyen kamikaze-akciókról nem is beszélve. A 81. perc végleg eldöntötte a meccs sorsát, a fáradhatatlan Kolo Touré talált be közelről, beállítva ezzel a 0-2-es végeredményt.

egy japán és egy elefánti gól, mindketten védők és ugyanabba a kapuba találtak be